شنبه تا 5 شنبه از ساعت 9 تا 17
09120149115 02188307019
02188307019
09120149115

تور ویژه ولادت حضرت زینب(س)

تور ویژه ولادت حضرت زینب(س)

ولادت

ولادت حضرت زینب(س) در سال 1401 در تاریخ نهم آذر می باشد

زندگینامه حضرت زینب(س)

حضرت زینب (س) یکی از زنان مقدس برای شیعیان می باشد. ایشان در واقعه کربلا در کنار برادر بزرگوارشان امام حسین (ع) حاضر بودند. حضرت زینب (س) بعد از واقعه عاشورا به همراه دیگر بازماندگان کاروان امام حسین (ع) به اسارت درآمدند و به کوفه و از آنجا به شام برده شدند. ایشان در آن حال اسارت نیز به همراه امام سجاد (ع) به دفاع از حقانیت امام حسین (ع) سخنرانی کردند.
حضرت زینب کبری (س) سومین فرزند حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) است که دو سال بعد از ولادت امام حسین (ع)،به روایتی در روز ۵ جمادی‌الاول سال ششم هجری قمری در محلّه بنی‌هاشم شهر مدینه به دنیا آمد. در برخی منابع به روایتی دیگر سال تولد ایشان پنجم هجری قمری ذکر شده است. بر اساس روایات متعدد، نام حضرت زینب (س) توسط پیامبر اسلام (ص) انتخاب شده است. البته گفته شده است که جبرئیل از سوی خداوند متعال این نام را به پیامبر (ص) وحی کرده است. زینب به معنای «درخت نیکو منظر و خوشبو» و یا «افتخار و زینت پدر» است.
امام حسن (ع) و امام حسین (ع) برادران حضرت زینب (س) هستند که بعد از وفات مادرشان حضرت فاطمه زهرا (س) و ازدواج حضرت علی (ع) با حضرت ام‌البنین، حضرت ابوالفضل العباس (ع)، عثمان، جعفر و عبداله نیز برادران ایشان می‌شوند.

ویزا سوریه؛ میتوانید بدون ویزا به زیارت بروید

به خاطر مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته بین مسئولین کشورهای ایران و سوریه که باعث حذف روادید بین دو کشور گردید. با این توافق اتباع 2 کشور به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانند فقط با در دست داشتن پاسپورت معتبر(با حداقل 6 ماه اعتبار) می‌توانند از طریق مرزهای قانونی وارد خاک کشور مقصد شوند.

فرهنگ و هنر:

سوریه از پایگاه‌های مهم رشد تمدن اسلامی بوده‌ است.

یکی از مناطق دیدنی مسجد جامع اموی دمشق با ۱۴۰۰ سال قدمت از جمله جاذبه‌های مهم گردشگری در شهر دمشق محسوب می‌شود.

در سال ۲۰۰۸ دمشق به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب برگزیده شد.

در بخش قدیمی شهر دمشق، بازدید از حمام‌های سُنتی، هتل بوتیک‌ها، خانه‌های تاریخی که از آن جمله کاخ اعظم، خانه جبری و خانه عنبر توصیه‌شده‌اند.

پارچه‌های رومیزی گرانبها آغابانی که از ابریشم، نخ‌های طلا و نقره ساخته می‌شوند، از صنایع دستی معروف دمشق

مهم‌ترین بازار دمشق، بازار حمیدیه نام دارد یا همان «بازار شام» معروف است. بازار حمیدیه در مرکز شهر دمشق واقع شده‌است. هستند.

تور ویژه نوروز 1402

تلفن تماس : 09120149115